Ako na správne balenie zásielok?

zasielkove-obaly>

Naučte sa správne baliť svoje zásielky. Či sa vydajú na cestu do balíkomatu alebo iným doručovacím spôsobom, ich bezpečnosť je dôležitá v každom prípade. Balík sa musí dostať k vašim zákazníkom celý a nepoškodený. Nie vždy je to možné a občas zlyhá ľudský faktor distribučných spoločností. Ako viete znížiť toto riziko priamo vy? 

Vyberajte obal podľa výrobku, ktorý posielate
Fixácia v zasielateľskom obale
Produkty v zasielanom balíku oddeľte
Balík správne zalepte
Vytlačte prepravný štítok a nalepte ho na zasielateľský obal
Aké zasieľatelské obaly najlepšie fungujú?

Vyberajte obal podľa výrobku, ktorý posielate

Do úvahy tak berte najmä krehkosť zasielaného tovaru. Na krehké produkty voľte vždy tvrdý a dostatočne pevný kartón obalov. V našom eshope nájdete krabice vyrobené z viacvrstvovej vlnitej lepenky, ktorá vašu zásielku ochráni.

Balenie salky

Aby ste predišli vlhkosti, ktorá môže krabicu znehodnotiť, obaľte ju fóliou. Skôr, ako budete baliť svoje výrobky, overte si, aké veľkostné možnosti vám dáva balíkomat v článku Rozmery balíkoboxov.

Fixácia v zasielateľskom obale

Obsah balíka by mal byť fixovaný. Nie je v poriadku, ak sa produkt v krabici voľne pohybuje. Krabicu teda vyberajte s prihliadnutím na veľkosť produktu, ktorý posielate. Krabica by nemala byť ani príliš malá, ani príliš veľká.

Fixacia do zasielkoveho obalu

Prázdne miesta vyplňte nastrihanými papierom, drevitou vlnou, vzduchovými vankúšmi alebo bublinkovou fóliou. V zásade platí, že okolo výrobku je treba nechať minimálne 3 cm prázdneho priestoru vyplneného fixačným materiálom. Takto vytvoríte vôľu na prípadné deformácie krabice.

Produkty v zasielanom balíku oddeľte

Oddelene produkty v zasielkovej krabici

Ak posielate viac produktov v jednom balení, oddeľte ich od seba kartónom alebo ich vložte do menších krabíc a takto ich umiestnite do zasielaného balíka. Vyhnete sa tak poškodeniu produktov, ktoré môže vzniknúť narážaním jedného o druhý.   

Balík správne zalepte

Lepenie hrany zasielkovej krabice

Použite kvalitnú a pevnú lepiacu pásku a krabicu zalepte tak, aby ste znížili riziko jej otvorenia. Ideálne lepenie je do kríža, prípadne zalepte krabicu aj na rizikových miestach, napríklad na spojoch a hranách.    

Ako vyrába a balí svoju prírodnú kozmetiku Betka s Rasťom z mydlárne ANEMONE? 

Vytlačte prepravný štítok a nalepte ho na zasielateľský obal

zasielka nalepka

Načo slúži prepravný štítok sme už písali v článku Ako funguje služba balíkomat?. Tento štítok nalepte na viditeľné miesto na krabici a bez poškodenia alebo pokrčenia čiarového kódu. Skúste sa vyhnúť aj tomu, aby lepiaca páska čiarový kód prekrývala.    

Aké zasieľatelské obaly najlepšie fungujú?

Na sklo a krehký materiál využite obaly z viacvrstvovej lepenky, prípadne prepravné krabice.

Zasielkove krabice

Na oblečenie, prípadne veci odolné voči deformácií sú in papierové obálky s bublinkovou fóliou. Na darčekové produkty sú ideálne krabice s okienkom. Tu však berte do úvahy krehkosť zasielaného tovaru a v prípade potreby darčekovú krabičku vložte ešte do jednej, ktorá ju ochráni.