Ako funguje služba balíkomat?

image_3860a27fa63383a>

Balíkomat je nový spôsob doručovania zásielok do výdajných boxov. Prečítajte si ako balíkomaty fungujú a aké sú ich výhody.

Balíkomaty fungujú nepretržite
Bezpečné uloženie zásielky v balíkomate
Aká je dostupnosť balíkomatov na Slovensku
Zásielku je možné sledovať online
Diskrétnosť balíkomatov
Posielanie cez balíkomat je extrémne rýchle
Zásielka počká na vašich zákazníkov niekoľko dní
Vyzdvihnúť balík môže ktokoľvek s identifikačným kódom

Balíkomaty fungujú nepretržite

Deň, noc, sviatok, piatok. Je úplne jedno, kedy si nájdete čas. Balíkomaty sa v tomto prispôsobujú vám a výdaj balíka funguje nepretržite. Nemusíte tak stáť v rade s kopou balíkov alebo čakať na vyzdvihnutie kuriérom. O tom, že máte zásielku pripravenú v balíkomate, dostanete sms s identifikačným kódom a na jej vyzdvihnutie mate niekoľko dní. 

Bezpečné uloženie zásielky v balíkomate

O svoje balíky v balíkomatoch sa nemusíte bať. Nielenže sú umiestnené na miestach so zvýšeným pohybom ľudí, navyše sú monitorované kamerovým systémom. Do balíkomatu sa dostanú len zákazníci s unikátnym kódom, ktorý obdržia v sms alebo v aplikácii.

Bezpecnostna kamera Balikomat

Aká je dostupnosť balíkomatov na Slovensku

Balíkomatov alebo výdajných boxov je na Slovensku čoraz viac a nachádzajú sa na prístupných miestach väčšinou s možnosťou bezproblémového parkovania. Túto službu napríklad poskytuje:

  • Zásielkovňa
  • Slovenská pošta
  • GLS Výdajné boxy - budú dokonca od tohto roku k dispozícií aj na vidieku a v menších mestách na Slovensku.

K dostupnosti patrí aj cena za zasielanie zásielok cez balíkomat. Štandardne platí, že ide o cenovo výhodné doručovanie.

Zásielku je možné sledovať online

Vždy viete, kde sa váš balíček nachádza. Nakupujú vaši zákazníci na dobierku? Platba je možná priamo v balíkomate. Na elektronické platby sú použité certifikované terminály, ktoré majú rovnakú bezpečnosť ako bankomaty. Pomôžete vašim zákazníkom nakupovať s úplnou diskrétnosťou.

Navod na pouzitie balikomatov

Diskrétnosť balíkomatov

Kuriér alebo poštár pred dverami a váš zákazník nie je doma. Bežný príklad toho, ako veľmi jednoducho prezradiť tajomstvo darčeka. Balíkomaty zaručujú, že okrem objednávateľa alebo ním poverených osôb sa o balíku nikto nedozvie predtým, ako má.

Posielanie cez balíkomat je extrémne rýchle

Zasielanie ale aj vyzdvihnutie vášho balíka je pohodlné a rýchle. Zadanie údajov, otvorenie schránky nezaberie viac ako minútu. Nové technológie dokonca dnes myslia aj na bezkontaktné vyberanie zásielky, kedy otvoríte box prostredníctvom aplikácie v telefóne.

Zásielka počká na vašich zákazníkov niekoľko dní

Teraz alebo nikdy už neplatí. Po doručení sms vášmu zákazníkovi má čas niekoľko dní, aby si svoj balíček vyzdvihol. Nedostáva sa tak do časového stresu a vám sa balíček nevráti len preto, lebo sa to skrátka celé akosi nestihlo.

Aplikacia na balikomat

Vyzdvihnúť balík môže ktokoľvek s identifikačným kódom

Žiadne občianske preukazy alebo plnomocenstvá na vyzdvihnutie balíčka. Ak váš zákazník nestíha vyzdvihnúť zásielku, stačí aby poslal niekoho iného a dal mu do rúk unikátny kód. Ak si nebudete istí, môžete sa obrátiť na tím špecialistov tejto služby.

Či sa to týka zasielania alebo doručenia, prípadných reklamácii, väčšina poskytovateľov tejto služby je k dispozícií na zákazníckych linkách. Poskytnú vám podporu a nenechajú vás samých s vašim problémom.