Ako na balenie kozmetiky?

obal-na-kozmetiku>

Predávate kozmetiku a potrebujete inšpirácie na jej balenie? Pripravili sme pre vás postup ako atraktívne zabaliť kozmetiku. Odporučíme vám konkrétne typy krabíc aj doplnkový baliaci materiál, ktorý nájdete aj v našom eshope. 

Ako zvoliť vhodný obal na kozmetiku?
Propagačná funkcia obalu na kozmetiku
Prepravná funkcia obalu
Ako na dekoratívne balenie kozmetiky?
Preprava a odoslanie balíčka s kozmetikou

Ako zvoliť vhodný obal na kozmetiku?

Kozmetika je vyrobená, objednávky sú na stole a začína balenie. Nepodceňte ani to dekoratívne, ani to prepravné. To prvé vám poslúži na prezentáciu, marketing a vzťah so zákazníkom, to druhé na poriadnu ochranu výrobkov. Dokonalý obal na balenie kozmetiky musí spĺňať prepravnú aj propagačnú funkciu.

Balenie kozmetiky

Skôr, ako začnete baliť, premyslite a pripravte si detaily, ktoré podtrhnú krásu vašej kozmetiky. Môžu to byť nálepky s vašim logom, alebo lístočky, ktorými sa prihovoríte zákazníkom a zdieľate informácie o použití vašich výrobkov.

Ak ste naozaj detailista, pridajte niečo navyše - navoňané sušené kvety, vzorky ďalších produktov, skrátka drobnosti, ktoré potešia.

Propagačná funkcia obalu na kozmetiku

Podľa veľkosti vašej kozmetiky vyberajte aj dekoratívne obaly. Môžete zvoliť krabičky s okienkom, aby bolo na prvú vidieť, čo v nich je, alebo iné z radu darčekových nájdete aj u nás v eshope.

propagačný obal na kozmetiku

Okrem krabičiek nezabudnite na baliaci materiál. Ten plní hneď dve funkcie:

  1. dekoratívnu funkciu
  2. ochrannú funkciu

Ku kozmetike sa hodí práve drevitá vlna, alebo hodvábny papier v ktorom tovar vynikne.

Prepravná funkcia obalu

Na zasielanie kozmetiky k zákazníkom budete potrebovať okrem dekoratívnych obalov ešte aj prepravné krabice. Rozhodujúca je nielen veľkosť vašej kozmetiky v darčekovom balení, ale dôležitá je aj pevnosť obalu.

obal na kozmetiku

Počet vrstiev krabíc teda vyberajte s prihliadnutím na krehkosť vašich výrobkov. Menej krehkým budú stačiť 3-vrstvové krabice, prípadne papierové obálky s bublinkovou fóliou. Na kozmetiku, ktorá sa ľahko poškodí pri manipulácii a transporte, treba určite odolnú krabicu z 5-vrstvovej lepenky. Pre tento účel predávame výborné krabice pre eshopy.

Ako vyrába a balí svoju prírodnú kozmetiku Betka s Rasťom z mydlárne ANEMONE? 

Ako na dekoratívne balenie kozmetiky?

Ak máte premyslené detaily a vybraté vhodné typy krabičiek môžete sa pustiť do balenia. V dekoratívnej fáze zabaľte svoje produkty tak, aby balenie zdôraznilo krásu vašej kozmetiky.

fixacia drevitou vlnou

Balenie by malo byť elegantné, bez použitia lepiacich pások. Do krabičky vložte drevitú vlnu, do nej naukladajte kozmetiku, pridajte pripravené darčeky a krabičku poriadne zatvorte. Na jej vrch pokojne nalepte nálepku s vašim logom alebo využite potlačenú papierovú pásku. 

Preprava a odoslanie balíčka s kozmetikou 

A nakoniec, ak kozmetiku posielate po prepravcovi, dajte si záležať aj na prepravnom balení. Darčekový obal vložte do prepravného, prázdny priestor zafixujte napríklad bublinkovou fóliou, ktorá stlmí nárazy.

Folia v prepravnom obale

zatvorte klopovú krabicu, prelepte lepiacou páskou alebo papierovou páskou s vašim potlačeným logom a v prípade potreby nalepte na krabicu varovný štítok, čím dáte kuriérovi signál, aby s balíkom manipulovať opatrnejšie a jemnejšie. Nakoniec stačí všetko poslať príjemcovi.

Zasielka s nálepkou