Ako balí šaty návrhárka Nina Retzer?

kimono-nina-retzer>

Balenie výrobkov o to viac dizajnových a na mieru šitých šiat nie je len o bezpečnej preprave k zákazníkomi.

Práve balenie a výber vhodného typu obalov je súčasťou výrobku, dopĺňa ho, uzaviera dizajn a prezentuje. Obal by preto mal korešpondovať s filozofiou tvorcu a predajcu. Vie povedať veľa o tom, ako výrobca a predajca vníma svoju prácu a aké má hodnoty, ale aj ako detailne pristupuje k svojej práci. O tom, aké hodnoty má a vyznáva návrhárka Nina Retzer, sa dozviete aj vďaka jej spôsobu balenia.

Vôňa nových šiat

Vona siat

Šaty musia voňať. Nina svoje látky perie a predchádza tomu, aby počas práce s nimi nasiakli rôzne vône prostredia. Kvalitné obaly už potom žiadne vône šatám neprepožičiavajú.

Skladanie šiat do obalu

skladanie šiat

Všetko pekne uložené, uhladené, rovné a čisté. Šatám treba dopriať podľa možností toľko priestoru, koľko potrebujú, aby prišli k majiteľovi v čo najlepšom stave.

Estetická a ochranná funkcia obalu

Po zložení šiat ich Nina balí do hodvábneho papiera. Ten sa snaží zladiť s farbou šiat, aby bol výsledok estetický.

balenie šiat  do hodvábneho papiera

Hodvábny papier jej zároveň slúži ako ochranná vrstva - drží šaty na mieste. V mieste spoju strán hodvábneho papiera lepí okrúhlu nálepku v jemne ružovej farbe, prípadne papier poskladá tak, aby ju nebolo treba.

Autenticita cez minimalizmus a jemnosť

Do balenia Nina nepridáva nič navyše. Aj pri obaloch a marketingu s nimi spojenom dáva prednosť čistote a jednoduchosti.

esteticko-ochranný obal

Jednoduché farby, bez loga alebo zdôraznenia svojej značky. Jediné, čo využíva, je vysačka pripnutá na šatách s informáciami o starostlivosti o kimoná, ktoré navrhuje, vyrába a predáva.

Krabice, obálky, hlavne recyklované

Iné ako recyklované obaly Nina nepoužíva. Okrem krabíc sa zameriava aj na papierové obálky so zámkovou klopou.

vkladanie šiat do papierovej obálky

Tie sa jej zídu pri menších objednávkach alebo potom úplne naopak pri tých nadrozmerných. Ak je to potrebné, obálky poistí ešte stretch fóliou.